Protez Tırnak Nedir?

Protez Tırnak, tırnağımızın üstüne farklı yöntemler ve farklı uygulama şekilleri ile yapılan doğal görünüme sahip, kalıcılığı yüksek bir uygulamadır. Takma tırnaktan farklı olarak daha dayanıklı ve daha kalıcıdır. Takma tırnak daha yapay bir görünüm verirken protez tırnak isteğe bağlı olarak çok doğal görünümler elde edilebilir. Birçok yönden sevilen ve tercih edilen bir yöntem olan protez tırnak rahatlıkla kullanılabilir.

Protez Tırnak Kimler Kullanmalıdır?

 Protez tırnak herkes kullanabilir sadece tırnağında mantar bulunan kişilere uygulanmaz. Tırnakları ile ilgili şikayetleri olan kişiler için ise son derece mutlu edici bir uygulamadır. Kimisinin tırnak yeme sorunu varken kimi kişilerin ise tırnakları çok ince olduğu için hemen kırılıyor. En çok bu tür olaylar için kullanılan tırnak protezi bunun dışında el bakımını önemseyen ve dikkat eden kişiler için de çokça tercih ediliyor. Ama en önemli yeri tırnak yiyen insanlar için oluyor. Tırnak yiyen insanlar jel tırnak yaptırdıkları takdirde tırnak yeme alışkanlıkları tamamen bitiyor veya azalıyor. Her iki durumda da güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Jel protez tırnak altında kalan tırnak sağlıklı bir şekilde uzayabiliyor. Yoğun iş, şehir hayatında da günlük olarak tırnak bakımı yapmanın zor olmasından dolayı yoğun hayatı olan kişiler için de büyük bir rahatlık sağlıyor.

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?

 Protez tırnağın en yaygın türleri akrilik protez tırnak, polygel protez tırnak, jel protez tırnak, dipping protez tırnak. Her çeşidin kendine göre farklı bir yöntemi ve malzemesi vardır. En iyi yöntemi seçmek için uzman kişilere gitmek gerekir.

Protez Tırnak çeşitlerinden Jel Tırnak Nasıl Bir Uygulamadır?

Protez tırnak çeşitlerinden jel tırnak sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Özel protez tırnak jeli kullanarak tırnağa uygulanır istenilen şekille göre uygulama yapılır. Öncelikle tırnak ılık suda bekletilerek ölü deriden arındırılır. Ölü derinin temizlenmesi ardından tırnak güzelce proteze hazır hale gelebilmesi için törpülenir ve gerekli olan zemin hazırlandıktan sonra fırçaya biraz protez tırnak için jel alınır. Alınan jel kişinin isteğine göre şekillendirilir ve UV lambalar bulunan fırında bekletilerek kurutulur. Bu işlemlerin ardından son bir törpüleme işlemi uygulanır. Tüm bunlar yapıldıktan sonra tırnağın üstüne baz sürülerek takma tırnak işlemi sonlandırılır. İsteğe göre kalıcı oje uygulaması da yapılabilir

Jel Tırnak Kimler İçin Önerilir?

 Jel tırnak protez tırnaklar arasında en doğal görüntüyü veren uygulamadır. Doğal bir görüntü istiyorsanız eğer jel tırnak daha uygundur. Akrilik tırnağın aksine daha yumuşak bir yapısı vardır eğer çok sert tırnaklar sizi rahatsız ediyorsa gene jel tırnak sizin için daha idealdir.

Jel Tırnağın Kullanım Süresi Nedir?

Jel tırnağın kullanım süresi tırnak yapısı, uzama hızı, kişinin kullanma şekline göre değişir fakat yaklaşık olarak 15 gün içinde bakım gerekebilir. Bakımları düzenli yapıldığı taktirde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Jel protez tırnak kullanırken proteze zarar verilecek işlemler yapılması süresini kısaltabilir.

Jel Protez Tırnak Yapımı Acılı Bir İşlem mi?

 Jel protez tırnak da dahil hiçbir protez işlemi acılı değildir. Sadece aşırı derecede tırnak yiyerek tırnak derisinde yara açılmış olması işlem esnasında can yakabilir. Jel protez tırnak gönül rahatlığı ile yapılacak bir işlemdir.

Service Gallery