Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon,lazer ışın dalgaları sayesinde üretilen enerjinin deri altındaki kıl köklerine gönderilmesi ve uygulama yapılan bölgedeki kıl köklerinin tahrip edilmesi işlemidir. Bu işlem ile tahrip edilen kökler belirlenen sayıda işlem sonrasında yok olur ve pürüzsüz bir görünüme ulaşılır.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. Buz lazer ile tüylerinizden kurtulurken buz başlık sayesinde acı hissetmez ve son derece konforlu bir işlem geçirilir .

Ayrıca buz lazer açık renkli ve ince tüyleri de görmeye olanak sağlamaktadır. Her mevsim uygulanabilen bir teknolojidir.Bu sebeple tüm bölgelerde en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir.

Uygulama esnasında cildi uzun süre etkili biçimde serinleten buz başlık,cilt ile temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve -3° C’ye kadar soğutma yaparak ciltte yanık ve leke riskini ortadan kaldırır.

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon öncesi, uygulama yapılacak kişinin ten rengi, kıl yapısı ve cilt tipi analiz edilir; tüm bunlara uygun olan cihaz seçilir, seans sayısı ve hangi sıklıkla yapılması gerektiği uzman kişiler tarafından belirlenir.

Lazer Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Hormonlar, vücudumuzdaki tüylerin gelişiminde önemli rol oynar. Düzensizliği tüylenmeye sebep olabildigi gibi lazer epilasyon uygulamalarının etkisinin düşmesine de neden olabilir.

Epilasyon yaptırmak için bulunduğunuz yaşın önemi hormonal durumunuzla ilgilidir. Bu bağlamda ergenlik dönemini bitirmiş ve hormonları düzene girmiş herkes işlem görebilir.